Erkeklerin Boşanmak İsteyebileceği 10 Sebep

Erkekler Neden Boşanmak İster?

 

 

  1. Hayatında başka birisi vardır.

Aslında hayatında başka birisi olsa da bir erkek kolay kolay boşanmaz. Evliliği manevi olarak onu tatmin etmese de maddi olarak yaşayacağı kayıplar, varsa çocuklar, kurulu bir düzen. Genellikle o da olsun o da olsun diyerek böyle bir durumda, iki kadını birden idare etmeye çalışırlar. Yani bir diğer kadınla birlikte olmak erkeklerin boşanmayı isteme sebeplerinin genellikle birinci sebebi değildir.

 

  1. Aldatma

Aldatan kendisiyse yukarıda söylediklerimiz geçerli. Fakat aldatan kadın olduğunda iş değişiyor. Aldatılan erkek boşanmayı ister. Özellikle Türk toplumunda aldatılmayı kabullenip, evliliğini devam ettirecek bir erkek bulmanız, neredeyse imkansızdır.

 

  1. Cinsel hayatın olmaması

Evlilikte cinsel hayatın olmaması erkekler için boşanmayı istemede en önemli sebeplerden birisi. Altında yatan neden ise, kendilerini yeterli ya da çekici hissetmemeleri. Egolarını zedeleyen bir faktör.

 

  1. Size yaranamaması

Kendince bir şeyler yapmaya çalışıyordur ve siz onun çabalarını görüp, takdir etmiyorsunuzdur. Sizin için küçük bir şey olabilir ama onun için önemlidir. Hele bir de sürekli eleştirip yetersizlik duygusu da yaşatıyorsanız, ben bile boşanırım sizden.

 

  1. Para para para

Her erkek bir Napolyon’dur. Tabii ki değil fakat maddi durum, ekonomik sorumluluklar uzun zamandır erkeklerin omuzlarında. Kadınlar her geçen gün iş gücüne daha fazla katılsa da aile ekonomisi bozulduğunda erkekler, kendilerini baskı altında hissediyor. Gereksiz ve aşırı harcama yapmanız sizden boşanmak istemesine sebep olabilir.

  1. Kendinizi salmanız

Tamam çocuk doğurdunuz, yaşlandınız. Fakat bu bakımsız olacağınız anlamına gelmiyor. Şişman ve yaşlıyken de güzel ve bakımlı olabilirsiniz. Önemli olan manken ölçülerinde, pürüzsüz bir cilt vs değil. Önemli olan düzenli yıkanmanız, saçınıza başınıza dikkat etmeniz, kişisel bakımınızı ihmal etmemeniz ve ne giyeceğinizi bilmeniz.

 

  1. Sürekli negatif olmanız

Her şeye hayır cevabı vermeniz veya devamlı olumsuz şeylerden bahsetmeniz, karşı tarafı yorar. Sizinle geçirdiği vakit hep dert hep sıkıntı olacaksa, o evlilik neden devam etsin. Sonuçta sadece hayatın yükünü değil, mutluluklarını da paylaşmak için evlendiniz. Basit bir fıkra ile bile olsa, eşinizin yüzüne bir gülücük yerleştirmeniz hem onun hayatını hem de evliliğinizi daha yaşanır kılacaktır.

 

  1. Çocuk yetiştirirken farklı görüşlere sahip olmanız

Evliliğinizin meyvesi çocuğunuzu yetiştirirken farklı fikirlere sahip olabilirsiniz. Anne olarak bu görev daha çok kadına düşüyor ve kadın daha çok kendi bildiğini okuyor. Fakat onun isteklerine de saygı duymanız lazım. Farklı kültürlerden geldiniz belki ya da farklı din, mezheplerden. Çocuklarınızın sadece sizin değil, eşinizin de bir parçası olduğunu unutmayın.

 

  1. Ailesi

Bizim toplumumuzda önemlidir aile. Sıkıntılı bir kaynana, evliliğin kabusu gibidir. Ama unutmayın kendisi ne kadar problem yaşarsa yaşasın, siz onun ailesi hakkında olumsuz görüşler belirttiğinizde savunmaya geçecektir. Tavsiyemiz ya olumlu şeyler söyleyin ya da hiçbir şey söylemeyin. Bırakın o annesini kendi kendine size çekiştirsin. İki olumlu bir olumsuz taktiğini de yapabilirsiniz. Bir konuşma esnasında iki olumlu şey söyleyin kaynananız hakkında, ondan sonra o hep yaşadığınız olumsuzluğu dile getirin. Böylece size hak verip, daha fazla anlamaya çalışabilir.

 

  1. Evlilikte aradığını bulamamıştır ya da beklentiler değişmiştir

Belki de o her şeyin her zaman mükemmel olacağını düşündü. Problemlerin, sorumlulukların ve tartışmaların, ilişkinin bir parçası olacağını göremedi.

Belki de her şey mükemmel gidiyordu en başta, hep düşündüğü istediği gibi. Fakat zamanla koptunuz, uzaklaştınız birbirinizden. Artık ortak şeyler bulmakta, konuşmakta, paylaşmakta zorlanıyorsunuz. Aynı evde yaşayan iki yabancı olup çıktınız.

Belki de hayattan beklentileriniz değişti. O, bir çocuk daha istiyor fakat siz istemiyorsunuz. O, farklı bir şehirde yaşamak, farklı bir işte çalışmak istiyor fakat siz istemiyorsunuz.

Bu konu da ilginizi çekebilir: Biten Evlilik Belirtileri

Bunların hepsi bir erkeğin boşanmayı istemesine sebep olabilir ancak boşanmak için adım atmasında genellikle birkaç sebep vardır. Biri diğerini tetikleyebilir. Böylesi bir durumda bir evlilik terapistinden yardım almanız, evliliğinizi kurtarabilir. Kurtaramasanız bile boşanma sürecinizi kolaylaştırır.

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Sebepleri

 

Lütfen Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir