Harrison Ford ve Alden Ehrenreich Han Solo Olmadan Önce

 

Alden Ehrenreich, Han Solo olmadan önce Harrison Ford vardı. Stars Wars ilk üçlemenin vazgeçilmez karakteri, o dönemde Harrison Ford’u üne kavuşturup, India Jones olmasının önünü açan. Fakat Harrison Ford ve Alden Ehrenreich, Han Solo olmadan önce bu rolü isteyen veya geri çeviren insanların olduğunu biliyor muydunuz? İşte size 10 örnek.

 

Harrison Ford Han Solo Olmadan Önce

 1. Al Pacino
 2.  Al Pacino, Godfather filmiyle ünlenmiş, Holywood’un en gözde oyuncusu iken, yanına gelip, Han Solo rolünü önermişler. 2014’de MTV’de anlattığına göre, o rolü oynayabilip oynayamaması önemli değilmiş, çünkü o zamanlar çok popülermiş. Kendisi senaryoyu okumuş ama bir şey anlamamış ve reddetmiş.

   

  1. Sylvester Stallone

   

  Rocky ile ünlenmeden önce, rol için yapılan seçmelere katılmış. Rolü alamayacağını yönetmenin tavrından anlamış hemen. George Lucas, eleme sırasında bir kere bile yüzüne bakmamış. “İyiki de olmadı. Tayt ve lazer tabancası bana yakışmazdı” diye belirtmiş.

   

  1. Christopher Walken

   

  Rolü, Harrison Ford’a kaptırsa da Lucas’ın, Ford’dan sonraki ilk tercihiymiş.

   

  1. Kurt Russell

   

  Hem Han Solo, hem de Luke Skywalker karakteri için başvurmuş. O sırada The Quest dizisinden olumlu yanıt alınca, diğer roller için kesin bir yanıt almadan ayrılmış. The Quest dizisinin tek bir sezon ancak devam edebildiğini de söyleyelim. Yıllar sonra kendisine pişman olup olmadığı sorulduğunda, “bir aktör olarak bu tarz şeyler üzerinde durursanız delirebileceğinizi” söylemiş.

   

  1. Robert Englund

   

  Freddy’i hatırladınız mı? Freddy Krueger olmadan önce Han Solo olmak istemiş Robert Englund. Rolü alamamış ama ev arkadaşının Luke Skywalker rolüne çok yakışacağını düşünüp, senaryoyu ona vermiş. Oda arkadaşı Mark Hamill, Luke Skywalker rolünü oynadı.

   

  Alden Ehrenreich Han Solo Olmadan Önce

   

  LucasFilm 20 ile 25 yaş arası 2500 genç oyuncu arasından eleme yapmış. Listeye şöyle bir bakalım. Arada bir iki tanıdık da var.

   

  1. Miles Teller

       

  Divergent/Uyumsuz filminde oynamıştı hatırlarsanız. Seçmelere katılmadan önce bir kez bile Yıldız Savaşlarını izlememiş. Seçmelere çağırıldıktan sonra “oturup bir izleyeyim bari” demiş.

   

  1. Ansel Elgort

   

  Seçmelere katılmış. Kazanamamış. İlginç olan ise, Ansel Elgort  bir DJ. DJ ismi ise “Ansølo.”

  1. Dave Franco

   

  Sihirbazlar Çetesi’nden tanıdığımız Dave Franco da Han Solo rolü için düşünülmüş fakat rolü alamamış. “Tamamen Harrison Ford gibi oynayacak birini mi istiyorlar yoksa yeni bir yorum mu belli değil” diyerek de fikrini belirtmiş.

   

  1. Scott Eastwood

   

  Han Solo rolü için 20-25 yaş arası genç aktörlerin seçmelere alındığını söylemiştik. Scott Eastwood, 29 yaşında ve seçmelerdeki en yaşlı oyuncuymuş. Kendisi Clint Eastwood’un da oğlu olur. Seçmelerde en sona kalan 8 oyuncunun arasındaymış ama rolü alamamış.

   

  1. Taron Egerton

   

  En son, Kingsman: Altin Çember filminde başrol oynayan Taron Egerton, seçmelerde en sona kalan üç isimden birisiymiş. Rolü istemesine rağmen, endişeleri de varmış. “Bu tarz rollerin insanın hayatını değiştirebileceğini” söyleyen Egerton, rolü hakkıyla oynayamamak kaygısı yaşamış. Haklı da. Harrison Ford, mesela, acaba Han Solo olmasaydı, şu an bu kadar tanınan, ünlü bir oyuncu olabilir miydi acaba?

 

 

 

Lütfen Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir